شکلات شوگر فری هم به بازار می‌آید!
۱۶ دی ماه ۱۳۹۵
6
درمان دندانهای لترال میخی شکل
۱۷ دی ماه ۱۳۹۵
نمایش همه

تدوین استاندارد کیفی جدید برای ارتقای سلامت دهان در انگلستان

موسسه ملی ارتقاء بهداشت و مراقبت انگلستان (NICE) استاندارد ملی جدیدی برای افزایش سطح سلامت دهان در جامعه معرفی کرده است که مسئولین محلی و دندان‌پزشکان عمومی شاغل در بخش خصوصی، ملزم به اجرایی کردن آن هستند. این استاندارد به طور خاص بر افرادی که به دلیل سلامت دهان ضعیف، در معرض خطرات بالایی هستند یا برای دسترسی به خدمات دندان‌پزشکی مشکل دارند تمرکز کرده است. NICE به انجمن‌ها پیشنهاد کرده است که طرح مسواک زدن را در مدارس و برای کودکانی که سلامت دهان ضعیفی دارند اجرا کنند. علاوه بر این، افرادی که مراقبت‌های اجتماعی را در این کشور ارائه می‌دهند، باید تضمین کنند که سلامت دهان در برنامه‌های آنان برای مددجویان وجود دارد. به طور کلی، این استاندارد می‌گوید مسئولین باید مسواک زدن، وارنیش فلوراید یا برنامه‌هایی را برای تغذیه سالم را به آحاد جامعه خود معرفی کنند. NICE همچنین از ارائه دهندگان خدمات اورژانسی دندان‌پزشکی خواسته است اهمیت مراجعه مرتب به دندان‌پزشک را به بیماران گوشزد کنند. پروفسور جیلیان لنگ، معاون اجرایی NICE، می‌گوید: «در این استاندارد کیفی آمده است مقامات محلی باید بخش‌هایی از جام..

موسسه ملی ارتقاء بهداشت و مراقبت انگلستان (NICE) استاندارد ملی جدیدی برای افزایش سطح سلامت دهان در جامعه معرفی کرده است که مسئولین محلی و دندان‌پزشکان عمومی شاغل در بخش خصوصی، ملزم به اجرایی کردن آن هستند.

این استاندارد به طور خاص بر افرادی که به دلیل سلامت دهان ضعیف، در معرض خطرات بالایی هستند یا برای دسترسی به خدمات دندان‌پزشکی مشکل دارند تمرکز کرده است. NICE به انجمن‌ها پیشنهاد کرده است که طرح مسواک زدن را در مدارس و برای کودکانی که سلامت دهان ضعیفی دارند اجرا کنند. علاوه بر این، افرادی که مراقبت‌های اجتماعی را در این کشور ارائه می‌دهند، باید تضمین کنند که سلامت دهان در برنامه‌های آنان برای مددجویان وجود دارد. به طور کلی، این استاندارد می‌گوید مسئولین باید مسواک زدن، وارنیش فلوراید یا برنامه‌هایی را برای تغذیه سالم را به آحاد جامعه خود معرفی کنند. NICE همچنین از ارائه دهندگان خدمات اورژانسی دندان‌پزشکی خواسته است اهمیت مراجعه مرتب به دندان‌پزشک را به بیماران گوشزد کنند.

پروفسور جیلیان لنگ، معاون اجرایی NICE، می‌گوید: «در این استاندارد کیفی آمده است مقامات محلی باید بخش‌هایی از جامعه تحت پوشش خود که کودکان و جوانان آن در معرض خطرات ناشی از سلامت دهان ضعیف هستند را مشخص و خدماتی مانند مسواک زدن و نظارت را در مدارس این مناطق مهیا کنند.»

او ادامه می‌دهد: «حفظ سلامت دهان مناسب، در سراسر زندگی افراد نقش حیاتی بازی می‌کند و ما مطمئن هستیم این استاندارد کیفی سبب می‌شود بر روی حفظ سلامت دهان تمرکز کافی صورت گیرد.»

دکتر گیل دیویس، مشاور سلامت عمومی دندان و عضو کمیته مشاوره استاندارد کیفی، می‌گوید: «من از قرار دادن بسته سلامت دهان در برنامه کهنسالانی که در زندگی روزمره خود از سایرین کمک دریافت می‌کنند خوشنودم. چرا که با این کار، خدمات مراقبت از سلامت دهان، به کسانی اختصاص پیدا می‌کنند که واقعاً به آن نیاز دارند.»

او ادامه می‌دهد: «برنامه‌های ارتقاء سلامت دهان از سنین ابتدایی کودکی و در مدارس، با راهنمایی NICE و PHE (Public Health England) انجام می‌شود. چرا که ما باید از دندان‌های کودکان مراقبت کنیم و امکانی را ایجاد کنیم تا هرچه زودتر عاداتی که سلامت دهان آن‌ها را تضمین می‌کند شروع کنند.»

دکتر ساندرا وایت، سرپرست سلامت دندان عمومی ملی PHE، می‌گوید: «سلامت دهان ضعیف، نیمی از کودکان ۵ ساله را از خود متأثر ساخته است و موضوعی است که به کرات در خانه‌های مراقبت از سالمندان نادیده گرفته می‌شود و این در حالی است که لزوم وجود سلامت دهان در برنامه‌های مراقبتی از مدت‌ها پیش شناخته شده است.»

او ادامه می‌دهد: «ما پذیرای این استاندارد کیفی که درواقع راهنمایی برای مسئولین محلی درباره اقدامات لازم برای بالا بردن سطح سلامت دهان است هستیم و معتقدیم این استاندارد، افرادی که بیشتر در معرض آسیب هستند را از خود منتفع می‌سازد.»

براساس تحقیقی که PHE در سال ۲۰۱۵ انجام داده است، تقریباً ۲۵ درصد کودکان ۵ ساله انگلستان دارای پوسیدگی دندان قابل مشاهده هستند و شاخص DMF آنان ۳ و ۴ دهم است.

منبع: http://www.dentistry.co.uk/2016/12/16/nice-introduces-new-quality-standard-for-oral-health-promotion/

برگرفته شده از وب سایت خبری دندانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *