q1
لامینیت و اصلاح طرح لبخند
۱۶ مهر ماه ۱۳۹۵
the1600yearo-234x300
کشف دندان روکش‌شده با قدمت ۱۶۰۰سال
۱۷ مهر ماه ۱۳۹۵
نمایش همه

دندان‌پزشکان انگلیسی به کام بدهی‌های سنگین نمی‌روند

تنها پزشکان، دندان‌پزشکان و فارغ‌التحصیلان آکسبریج از عهده هزینه‌های تحصیل در انگلستان برمی‌آیند درآمد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور انگلستان، کفاف بدهی‌های سنگین دوران دانشجویی‌شان را نمی‌دهد، مگر اینکه پزشک یا دندان‌پزشک بشوند یا به آکسبریج بروند. یک گزارش جدید، نشان می‌دهد بدهی‌های دوران دانشجویی، درآمد حق بیمه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را می‌خورد و فقط پزشکان، دندان‌پزشکان و فارغ‌التحصیلان آکسبریج از این بحران در امان هستند. به گزارش پایگاه خبری دندانه، نتایج این گزارش می‌گوید سیاست‌مداران، به اشتباه درآمد حق بیمه بالاتر را راهکاری برای پرداخت بدهی‌های دوران دانشجویی کشور انگلستان تلقی می‌کنند. محققان این مطالعه، می‌گویند درآمد بالاتر فارغ‌التحصیلان، نباید توجیهی برای افزایش هزینه‌های تحصیل عنوان شود. چرا که بعضی از دانشجویان، پس از فارغ‌التحصیلی ۹ هزار پوند به دانشگاه بدهکار می‌شوند، مگر اینکه به یکی از دو دانشگاه آکسفورد یا کمبریج بروند یا پزشک یا دندان‌پزشک بشوند. در غیر این صورت، شکاف بین درآمد و هزینه تحصیل افراد بسیار عمیق است و سیاستمدارانی که درآمد بالا را توجیه افزایش..

تنها پزشکان، دندان‌پزشکان و فارغ‌التحصیلان آکسبریج از عهده هزینه‌های تحصیل در انگلستان برمی‌آیند

درآمد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور انگلستان، کفاف بدهی‌های سنگین دوران دانشجویی‌شان را نمی‌دهد، مگر اینکه پزشک یا دندان‌پزشک بشوند یا به آکسبریج بروند.
یک گزارش جدید، نشان می‌دهد بدهی‌های دوران دانشجویی، درآمد حق بیمه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را می‌خورد و فقط پزشکان، دندان‌پزشکان و فارغ‌التحصیلان آکسبریج از این بحران در امان هستند.

به گزارش پایگاه خبری دندانه، نتایج این گزارش می‌گوید سیاست‌مداران، به اشتباه درآمد حق بیمه بالاتر را راهکاری برای پرداخت بدهی‌های دوران دانشجویی کشور انگلستان تلقی می‌کنند.

محققان این مطالعه، می‌گویند درآمد بالاتر فارغ‌التحصیلان، نباید توجیهی برای افزایش هزینه‌های تحصیل عنوان شود. چرا که بعضی از دانشجویان، پس از فارغ‌التحصیلی ۹ هزار پوند به دانشگاه بدهکار می‌شوند، مگر اینکه به یکی از دو دانشگاه آکسفورد یا کمبریج بروند یا پزشک یا دندان‌پزشک بشوند. در غیر این صورت، شکاف بین درآمد و هزینه تحصیل افراد بسیار عمیق است و سیاستمدارانی که درآمد بالا را توجیه افزایش هزینه‌های تحصیل قرار می‌دهند، باید برای حل این معادله نادرست به چالش کشیده شوند.

بنیاد شکاف بین نسلی در این مطالعه، بر روی شهریه‌های دانشجویان انگلستان تمرکز کرده است. سقف شهریه‌های دانشجویان این کشور ۹ هزار پوند است و بازپرداخت آن از زمانی که به سقف درآمد معینی برسند شروع می‌شود.

این تحقیق مدعی است که سیاستمداران، دستمزد دریافتی فارغ‌التحصیلان در طول عمر خود را ۱۰۰ هزار پوند تخمین می‌زنند و آن را توجیهی برای افزایش هزینه تحصیل در دانشگاه، تغییر ضوابط و شرایط بازپرداخت آن و نرخ بهره وام قرار می‌دهند. این در حالی است که گذشته از فارغ‌التحصیلان آکسبریج و رشته دندان‌پزشکی و پزشکی، درآمد تضمین شده‌ای برای فارغ‌التحصیلی که به مقاطع بالاتر می‌روند وجود ندارد.

مطالعات نشان می‌دهند که حقوق فارغ‌التحصیلان آکسبریج از ۲۵ هزار و ۵۸۲ پوند شروع می‌شود و این در حالی است که این میزان برای ۳۰ دانشگاه برتر انگلستان که شامل دانشگاه‌های گروه راسل* هم می‌شوند، ۲۱ هزار و ۳۱ پوند و حقوق دانشجویان دانشگاه‌هایی که پس از سال ۱۹۹۲ تأسیس شده‌اند و کمتر مورد انتخاب قرار می‌گیرند، ۱۸ هزار و ۹ پوند است.

آگنوس هانتون، یکی از بنیان‌گذاران موسسه شکاف بین‌ نسلی، می‌گوید: هر سیاستمداری که وعده حقوق بالا را مانند طعمه جلوی دانشجویان می‌گیرد تا از آن‌ها هزینه‌های بالاتر تحصیل یا نرخ وام بیشتر دریافت کند یا آستانه درآمد برای شروع بازپرداخت وام‌ها را تغییر بدهد، باید به این چالش فراخوانده ‌شود.

این موضوع، زمانی مطرح شد که آشکار شد فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی از هر رشته دیگری درآمد بالاتری دارند. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد آنان ۱۰ سال پس از فارغ‌التحصیلی، به طور متوسط تقریباً ۵۰ هزار پوند درآمد کسب می‌کنند و این در حالی است که فارغ‌التحصیلان گروه هنر کمترین درآمدها را دارند که متوسط آن برای مردان، ۱۷ هزار و ۹۰۰ پوند و برای زنان، ۱۴ هزار و ۵۰۰ پوند است.

آکادمی‌های موجود در Nuffield Foundation و Fiscal Studies بر روی ارتباط بین سوابق تحصیلی دانشجویان، رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و درآمد شخص مطالعه کرده‌اند و بر اساس این مطالعه، شهرهای کمبریج و آکسفورد برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بهترین موقعیت‌های شغلی را داشتند، اما موقعیت‌های کاری عمومی بیشتر در شهرهای ردینگ، وینچستر، اکستر و گیلفورد یافت می‌شوند.

دانشگاه‌های گروه راسل کدام دانشگاه‌ها هستند؟
گوه راسل، که سال ۱۹۹۴ شکل گرفته است، مجموعه‌ای از ۲۰ دانشگاه را تشکیل می‌دهد که تحقیق بنیان هستند و دو، سوم بودجه پژوهشی بریتانیا را دریافت می‌کنند.

منبع: dailymail

برگرفته شده از وب سایت خبری دندانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *