1
اصول مراقبت صحیح از دست دندان های کامل (دنچر)
۱۰ دی ماه ۱۳۹۵
esteghamati-300x189
مطرح کردن شائبه تقلب در انتخابات انجمن‌‌ها، توهین به شعور و صلاحیت پزشکان است
۱۰ دی ماه ۱۳۹۵
نمایش همه

چرا کره‌ای‌ها استخوان‌های فکشان را می‌برند؟

buzz_1475871062_naver_com_20140125_095731-191x300

فشار جامعه مردسالار یا علاقه به شخصیت‌های کارتونی

ظاهرا چند سالی است که تب داغ زیبایی‌ به جان مردم کره جنوبی افتاده است و کره‌ای‌ها برای زیبایی بیشتر و مبالغه‌آمیز دست به عمل‌های خطرناک و پرهزینه می‌زنند: جراحی گوشه لب و گوشه چشم و لاله گوش و تزریق فیلر و چربی برای داشتن لبخند زیباتر و سیمایی جذاب‌تر و در نهایت جراحی‌های زیبایی فک و صورت.

طی این سال‌ها کره‌ای‌ها فکشان را می‌تراشند تا چانه‌شان عقب‌تر برود و صورت لاغر‌تر و زیباتری داشته باشند. کار به جایی رسیده که یک بیمارستان برای اینکه تبلیغ کارش را کند و ثابت کند کیفیت و تجربه بالایی در بریدن و اصلاح فک دارد، ظرف‌های شیشه‌ای بزرگی جلوی چشم گذاشته و درونش را پر از استخوان‌های بریده شده کرده، تا نشان دهد چقدر عمل‌های موفق انجام داده است.

ظاهرا یکی از دلایل مد شدن چنین ظاهری، شخصیت‌های دختر بعضی از انیمیشن‌ها بوده که سبب شده مصداق‌های زیبایی در این جامعه را تغییر دهد؛ بدین‌ترتیب که یک زن زیبا در کره جنوبی کسی است که صورت «V» شکل، دماغ سربالا و چشم‌های بزرگ دارد. بنابراین خیلی از خانم‌ها و دختران جوان دنبال مد می‌روند و چهره‌شان را بنا بر سلیقه عمومی درست می‌کنند تا در جامعه به شدت مردسالار کره جنوبی، شغل و همسر مناسبی پیدا کنند.

به همه این‌ها تبلیغاتی را اضافه کنید که همه جا، ‌ از بیلبوردهای شهری تا ایستگاه‌های مترو و مجلات را پر کرده‌اند و در آن‌ها از جراحی زیبایی حرف زده می‌شود. حتی گروهی از آدم‌های معروف کره جنوبی در تلویزیون یا در تبلیغات بیلبوردی می‌گویند که جراحی فک «نقطه عطفی» در زندگی حرفه‌ای و شخصیشان بوده است و با این حجم از تبلیغات، شاید قابل درک باشد که چرا اقبال به این عمل خطرناک و پردرد زیاد است.

تب داغ جراحی‌های زیبایی فک و صورت در کره جنوبی از زمانی شروع شد که یک کلینیک در سئول، سال ۲۰۰۹ تبلیغات گسترده‌ای را در این باره شروع کرد و مردم را به انجام این عمل تشویق کرد؛ اما در تبلیغات کسی از عوارض جانبی حرف نمی‌زند. حدود ۵۲ درصد از کسانی که استخوان فک‌های بالا و پایینشان را بریده‌اند، از دوره بسیار طولانی درمان شکایت داشته‌اند، ضمن اینکه درد مزمن فک، بی‌حسی صورت، کج شدن دهان و ناتوانی در جویدن یا لبخند زدن هم در بیماران دیده شده است. حتی یک دانشجوی ۲۳ ساله مدتی بعد از اینکه استخوان‌های دو فکش را عمل کرد، خودش را کشت، چون نمی‌توانست غذا بجود و بد‌تر اینکه اعصاب مجرای اشکش آسیب دیده بود و نمی‌توانست جلوی گریه‌اش را بگیرد.

برگرفته شده از وب سایت خبری دندانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *