چرا باید ایمپلنت دندان بکاریم؟

شاید تاکنون بارها پرسیده باشید چرا برخی افراد حاضر می‌شود هزینه زیادی بابت کاشت ایمپلنت دندان بپردازند. در اینجا با دلایل کاشت ایمپلنت آشنا می‌شوید.

بهترین گزینه برای حفظ سلامت دهان و دندان ایمپلنت است:

ایمپلنت نوعی پروتز مصنوعی است که جایگزین دندان از دست رفته می‌شود. ایمپلنت استحکام و دوام بسیار بالایی داشته و درست همانند دندان طبیعی برای شما کار می‌کند. گزینه ‌های دیگری که برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می‌شوند مانند دندان مصنوعی و بریج، نمی‌توانند جلوی تحلیل رفتن استخوان فک را بگیرند در نتیجه به مرور زمان استخوان زیر آن‌ها پس‌روی می‌کند.

در بلندمدت مقرون به صرفه است:

اکثر روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته، پنج تا 10 سال عمر داشته و پس از آن باید تعویض ‌شوند. بنابراین در بلند مدت (مثلاً ظرف 40 یا 50 سال) هزینه آن زیاد می‌شود اما در مورد ایمپلنت اگر چه در ابتدا هزینه زیادی می‌پردازید، اما در بلندمدت علت دوام بالا و عدم نیاز به تعویض، مقرون به صرفه خواهد بود.

با ایمپلنت دندان هیچ نگرانی و اضطرابی در مورد دندان خود ندارید:

در مورد ایمپلنت بر خلاف روش‌های دیگر جایگزینی دندان، دیگر لازم نیست در هنگام صحبت کردن یا غذاخوردن، نگران درآمدن پروتز مصنوعی خود باشید. بخصوص در مورد دندان مصنوعی که در بسیاری از مواقع لق شده یا از جا در می‌آید، این نگرانی بسیار بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. ایمپلنت دندان کاملاً در جای خود محکم و استوار است و کوچک‌ترین حرکت و لغزشی ندارد بنابراین هیچ‌ گونه جای نگرانی نیست .

ایمپلنت نیازی به تنظیم مجدد ندارد:

به جز ایمپلنت تمام روشهای پر کردن جای خالی دندان به علت پسروی استخوان و لثه پس از مدتی به تنظیم مجدد توسط دندانپزشک نیاز پیدا میکنند، در حالی که در مورد ایمپلنت هیچ زمانی نیاز به این کار نخواهد بود.

زیبایی به چهره و لبخند شما باز میگردد:

ایمپلنت به خوبی جای دندان را در فک و لثه پر می‌کند، بنابراین اجازه نمی‌دهد صورت شما در ناحیه دهان دچار فرورفتگی شده یا آویزان شود. از طرفی به علت جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک، فک‌ها همچنان پر و متراکم بوده و به خوبی از ساختارهای نرم روی خود پشتیبانی می‌کنند. ایمپلنت دندان به علت فرو رفتن در استخوان فک و نصب دقیق، هیچ فاصله‌ ای با لثه اطراف خود ندارد بنابراین هیچ کس نمی‌تواند تفاوت آن را با دندان‌های طبیعی تشخیص دهد.

قدرت و استحکام بالایی دارد:

ایمپلنت دندان یک پیچ فلزی یا سرامیکی بسیار محکم است که در داخل استخوان فک قرار گرفته و به استخوان جوش می‌خورد. این ساختار بسیار محکم و مقاوم بوده و در صورت مراقبت مناسب تا آخر عمر شما را همراهی خواهد کرد. بنابراین برخلاف روش‌های دیگر جایگزینی دندان، دیگر نیازی نیست چند سال بعد مجدداً فرآیند درمان جایگزینی دندان را پشت سر بگذارید.

هر چیزی که با دندان طبیعی خود میچویدید، با ایمپلنت نیز می‌توانید بجوید:

به علت استحکام بالا و ثبات زیاد ایمپلنت، می‌توانید با خیال راحت تمام غذاهایی که پیش از کشیدن دندان خود میخوردید، با ایمپلنت بخورید.

ایمپلنت سلامت دندان‌های مجاور را تضعیف نمی‌کند:

در روش دندان مصنوعی و بریج، از دندان‌های سالم و طبیعی مجاور برای نگهداشتن پروتز مصنوعی استفاده می‌شود. همچنین گاهی اوقات (در مورد بریج) باید دندان‌های طبیعی تراشیده شود تا بر روی آنها روکش نصب شود. این موارد سلامت دندان‌های سالم را به خطر می‌اندازد. اما ایمپلنت هیچ تأثیر بدی بر دندان‌های مجاور نمی‌گذارد.

مراقبت از ایمپلنت همانند دندان‌های طبیعی دیگر است:

مراقبت و رسیدگی به ایمپلنت درست همانند دندانهای طبیعی خودتان ساده است. ایمپلنت در بیرون از لثه هیچ زایده و ضمائمی ندارد بنابراین به راحتی با مسواک و نخ دندان می‌توانید آن را همانند دندان‌های دیگر تمیز کنید. اما در مورد دندان مصنوعی و بریج ملاحظات ویژه ‌ای برای تمیز کردن آن‌ها لازم است.

با ایمپلنت دندان، تکلم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد:

در مورد دندان مصنوعی و بریج، ممکن است تلفظ برخی اصوات و واژه‌ ها دشوار شود اما در ایمپلنت هیچ تفاوتی ایجاد نشده و تکلم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

نتایج ایمپلنت قابل پیش‌بینی است:

در تحقیقات انجام شده بر روی طول عمر و نتایج ایمپلنت، نرخ موفقیت آن بسیار بالا بوده و نتایج آن قابل پیش‌بینی تر از روش‌های دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *