روش های سفید کردن دندان ها
21 شهریور ماه 1395
لامینیت و اصلاح طرح لبخند
16 مهر ماه 1395

در این نوشته می خوانید :

لامینت یا ونیر برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها و درمان دندان‌های شکسته روی دندان قرار داده می‌شود. لامینیت یا ونییر در حقیقت لایه های همرنگ دندان هستند که بر روی دندان ها کار گذاشته می شوند و باعث ایجاد زیبایی فوق العاده ای بر روی دندان‌های قدامی می‌شوند.
این لایه می تواند از جنس پرسلن (چینی) و یا کامپوزیت باشد. انواع سرامیکی در لابراتوار ساخته شده که برای این منظور از دهان بیمار قالب تهیه شده و با لابراتوار ارسال می گردد. در انواع دیگر لامینت که انواع کامپازیتی هستند به طور مستقیم و در داخل مطب بر روی دندان ها کار گذاشته می شوند.

لامینیت و ونیر

لامینیت و ونیر

– بین لامینت سرامیکی و کامپوزیتی چه تفاوتی وجود دارد؟

لامینت‌های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ در لامینت‌های سرامیکی بیشتر است و اصولا ظاهر زیباتری دارند. لامینت‌های کامپوزیتی ثبات رنگ کمتری دارند و مزیت اصلی آن‌ها نسبت به لامینت‌های سرامیکی، این است که در صورت بروز مشکل برای آنها به راحتی قابل اصلاح می باشد.
چه افرادی نمی توانند از درمان لامینیت استفاده بکنند؟
عمر لامینیت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می توان به نحوه بستن دندان ها بر روی هم (اکلوژن) و بررسی عادات چون دندان قروچه (براکسیسم و یا کلنچینگ) بستگی دارد.

لامینیت و ونیر

لامینیت و ونیر

– آیا در لامینیت ها دندان‌ها تراش می‌خورند؟

برا ی قرار دادن لامینت در اکثر موارد نیاز به تراش دندان می باشد با این حال تراش دندان قبل از گذاشتن لامینت بستگی به طرح و شکل اولیه دندان‌ها و وضعیت دندان های بیمار دارد. البته به طور کلی تراش ایجاد شده در دندان‌ها بسیار محافظه کارانه‌تر از تراش روکش است و حجم بسیار کمتری از دندان تراشیده می‌شود.

لامینیت و ونیر

لامینیت و ونیر

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *